Beatrice,zrzavé morčátko

9. března 2007 v 18:34 | Dimmity - mnou napsáný příběh

Beatrice,zrzavé morčátko

Je krásný den,prosvětlený sluncem a nadějí,že se mi dnes splní největší přání.Spolu s rodinou kráčíme k malému obchodu,kde většina těch,jako já,najde to,po čem již dlouho touží.Po malém zvířátku.
Vstupujeme do dveří onoho Zverimexu.Ujme se nás milá prodavačka,protože cítí,že nemáme zkušenosti a nevíme,co je pro rodinu se dvěma dětmi vhodné řešení.
Zavedla nás k malé ohradě,kde pobíhá houf roztomilých ušáčků.Naše průvodkyně se pustí do výkladu,o tom, jak jsou králíci nenároční.
Já ale jaksi neposlouchám.Upoutala mě klec s morčátky.Mezi nimi je jedno zrzavé.Ó bože.Je tak krásné.A ten čumáček… ,,Tak co Kačko.Jakého si vybereš?Podívej,ten hnědý,vypadá jako plyšáček! " Mamka se mě ptá s otázkou v očích.Mám si vybrat králíka,nebo morčátko?
,,Já nevím." Snažím si získat ještě chvilku na rozmyšlení. ,,A mohla bych si vybrat morče?" rodiče vypadají,že je otázka nezaskočila.To jsem ráda.
Usměvavá paní se mě odvedla ke klíckám a spolu jsme vybíraly to pravé.Ale já už měla vybráno. ,,Moc se mi líbí to zrzavé." Paní opatrně otevřela dvířka poněkud malé klece a nechala mě,abych si ho pohladila.Kupodivu ani nekousalo.
Tak.Už jdeme domů.Je nás však o jednoho více.O morčátko,pojmenované Beatrice.
Dnes už ji mám půl roku a život bez ní si neumím představit.Ale jestli ona beze mě,to vážně nevím…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 9. března 2007 v 18:59 | Reagovat

tento příběch se mi nejvíce  líbí

2 Dimmity-majitelka webu Dimmity-majitelka webu | E-mail | 25. března 2007 v 16:46 | Reagovat

Mě asi taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama