Židle a její strážce

9. března 2007 v 18:21 | Dimmity

Židle a její strážce

(původně se to jmenovalo ,,Co mi pověděla židle" a byla to moje slohovka psaná ve škole)
Dobrý den.Je mi dvacet osm let. Pocházím ze slavného rodu Novymberků a bydlím na našem starém sídle,které se jmenuje Josefínov.Všude se traduje ,že tam straší,ale až na Bílou paní a její židli tam nic není.Je to náš rodinný přítel.Říkám rodinný,protože mám dvě děti-Aničku a Viktora.Oběma je devět let a jsou to dvojčata.
Jednou ráno při snídani mi Anička podala sešit nadepsaný -,,Záhada židle Bílé paní".Podala mi jej s naprosto vážnýma očima a chtěla ,abych jí o té židli vyprávěla ,že si to potřebuje zapsat. ,,Jak jistě Aničko víš,ta židle není obyčejná, protože má svého strážce.Tenkrát,když jsem jí objevila,byla velká letní bouřka.Předtím jsem se blesků bála a cestou z jídelny jsem se strachy opřela o starý závěs a nahmatala kliku. Protože doma kromě chůvy nikdo nebyl, odhrnula jsem ho, staré dveře otevřela a vstoupila do starodávné pracovny.Všechno bylo pokryto tlustou vrstvou prachu.
Najednou slyším hlas a předemnou sedí na zlaté židli průhledná postava.Vylekalo mě to a chtěla jsem utéct,ale dveře byly zavřené,tak mi nezbývalo nic víc,než poslechnout postavu a sednou si na židli proti ní. ,,A mami,vyprávěla ti něco?",,Za chvíli se k tomu dostanu Broučku.Nejdříve jsme se seznámily.Ona,tajemá postava,byla Ormur-strážkyně židle.,,Co odemě chceš?"zeptala jsem se jí.,,Chtěla bych ti vyložit budoucnost.''
Než jsem stačila něco namítnout,dopodrobna mi řekla,co mě čeká a nemine.Například mi vyprávěla o tom, že budu mít dvě děti,ale také méně radostnou novinu,že mi za týden umře maminka a víš jak to dopadlo.",,Samozřejmě,že vím mami,umřela." řekla až dopsala zápisky a zaplavila mě mořem otázek.Po chvíli nás to už nebavilo.Šly jsme se projít ven a také trochu provětrat Danyho-našeho koně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama