Dopis pro Beatku

18. března 2007 v 17:24 | Dimmity - napsáno mnou

Dopis pro Beatku

U Vlkodlačího sídla zastavil taxík a na dlážděnou cestu vyklopil mladou dědičku rozlehlých pozemků.O něm se tradovalo,že tam straší Beatka,kdysi zavražděná dívka.
,,Tak tady teď budu bydlet.'' povzdychla si Katty a snažila se na domě zaznamenat něco milého.Bezúspěšně.
Otevřela těžké dubové dveře a její citlivý nos si přičichl k zatuchlině.
Po prvním zabydlení si objednala pizzu.Spokojeně se do ní zakousla,když v tom…
,,Katy!'' oslovená sebou trhla.Volal na ni plačtivý hlas ozývající se ze sklepa.Odložila vytouženou pizzu a šla se tam podívat.
Ve sklepě nebylo nic neobvyklého.Pavouci,pavučiny,prach-počkat!Katty znovu dupla na podlahu.Nemýlila se.Podlaha byla dutá.
Po návratu ze studeného a vlhkého sklepa zalezla do spacáku.Na dívku,která na ni před pár minutami zavolala,už nemyslela,ale stejně nemohla usnout.
,,Ten dům se mi vůbec nelíbí.Jak tady mohli moji předci bydlet?Vychovávat tady svoje děti?Vždyť je tak ponurý.Člověk jako by čekal,že na něj každou chvíli vybafne dávno mrtvá babička.Ale třeba to tu takové dříve nebylo.Zašedlé závěsy byly možná rudé.Černé vrzající schody,vedoucí nahoru,mohly vítat hosty a mohly být svědky snobských večírků…'' nahlas přemýšlela Katty a nemohla se zbavit dojmu,že ji někdo sleduje.Dopadal na ni strach a moc dobře vnímala smutek,zakletý do studených stěn.
,,Katty!Katty!'' znovu se ozval smutný dívčí hlásek ze sklepa a bylo slyšet i usedavý pláč.Katty sebou trhla.Projelo jí nepříjemné mrazení.Přesto se šla znovu podívat do sklepa,který byl děsivější než předtím.Možná to bylo tmou.Možná…
Katty z podlahy zvedla starou zaprášenou panenku,která tu ležela.Byla potřísněná kapkami krve.Pokusila se jí setřít a hračku vzala s sebou.Šla dál.Před nohama se jí objevil černý šátek,též od krve a hned vedle něho ležel nůž .Rukojeť měl posázenou černými kamínky.Na čepeli se leskla krev.Netušila proč,zabalila jej do černého šátku a pokračovala.Studené ruce se jí nepřirozeně potily.Spatřila malý stolek silně ozářený měsícem a na něm papír a plnící pero.Sedla si na židli zřejmě pro ni připravenou,vzala do ruky pero a začala psát.Nevěděla co,nevěděla proč.Snažila se přestat,ale nešlo to. Nějaká cizí vůle jí v tom bránila.Přečetla si tajemný text.Bylo v něm napsáno:
Vím o tobě již dlouho.Musíš mi pomoct!Jsem tu uvězněna a nedojdu posmrtného klidu,dokud nezničíš ohněm věc černé barvy schovanou v zásuvce na dopisy.
Vkládám do tebe své naděje,sama tak nemůžu učinit.
Beatrice
Katty si přečetla vzkaz s prosbou.Zamyslela se,co vlastně cítí.Byl to snad strach?Ne.Jen touha pomoci druhému.Ale kde má začít hledat zmíněnou zásuvku na dopisy obsahující tajemnou věc?Prolezla snad celý dům,každý kout,až si vzpomněla na dutou podlahu ve sklepě.
Zašla opět na ono místo.Pohled jí padl na poklop u zadní stěny.Otevřela jej,vlezla dovnitř a kužel světla baterky dopadl na malou skříňku na dopisy.Nahlédla do první zásuvky a vytáhla černou obálku.
Poté,co jí hodila do ohně starého krbu se zamyslela.Co asi muselo být v té obálce napsáno a proč to Beatce bránilo přejít na druhý břeh? Vzala těžký starý pohrabáč.Najednou v ní zmizel pocit,že není sama.Beatka už asi došla klidu.Povzdechla si, a dál si hřála prokřehlé ruce nad neúnavnými žhavými plameny.
Beatrice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ewe Ewe | Web | 19. března 2007 v 15:59 | Reagovat
2 Spym Spym | Web | 26. dubna 2007 v 11:13 | Reagovat
3 Dimmity-majitelka webu Dimmity-majitelka webu | 26. dubna 2007 v 18:04 | Reagovat
4 Spym Spym | Web | 28. dubna 2007 v 21:21 | Reagovat
5 Lucinka Lucinka | Web | 4. června 2007 v 17:02 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama