Mona Lisa

8. března 2007 v 16:16 | Dimmity - napsáno mnou

Mona Lisa (autorka Dimmity)

Olej na dřevě není nic známého ani vyjmečného.Řeknu-li však Leonardo da Vinci,téměř všichni si vybaví obraz Gioconda,neboli Mona Lisa.
Příběh ženy z obrazu není není dosud znám,všechno jsou to podle mě dohady.Někdo říká,že to byla prostitutka,nebo žena samotného umělce.Já vám povím tu svou domněnku ,ale nebudu ji vyprávět já,nýbrž samotná Gioconda...
Tehdy mi bylo teprve šestnáct let.Byla jsem obviněna z čarodějnictví,protože mě přistihli při vaření mátového čaje pro nemocného otce.Zní to hloupě a nelidsky,ale je to pravda,donutili mě se k tomu přiznat.Byla jsem však hrdá Italka a zlomili mě jen díky násilí a lži,že to pro mě bude lepší.Ano,bylo,ale jen nakrátko.Hned druhý den se konala má poprava.Cestou k šibenici po mně lidé házeli rajčata a byli rádi,že mohou trápit tak bezmocnou dívku.Jeden byl však jiný,jeden měl ve tváři soucit.
,,Nechte ji na pokoji!" vykřikl. ,,A to říká kdo?Á,pan Leonardo! proč se jí zastáváte?!Chcete ji snad vykoupit?" zeptal se můj věznitel.Dav lidí byl překvapen.Mistr Leonardo zaplatil za neznámou dívku plný měšec.Žádná rajčata už nelétala.
Odvedl si mě domů a dal mi čisté šaty a jídlo.Pak mě posadil na židli a začal malovat.Nepopírám byl přitažlivý a tak mezi námi pomalu vznikala láska.Teď můj portét visí v pařížském muzeu,kde fascinuje návštěvníky z celého světa.Nevědí však,že onen tajemný úsměv patří Leonardovi a to ještě netuší,že je sledují dva neviditelné páry očí....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dimmity-majitelka webu Dimmity-majitelka webu | E-mail | 16. března 2007 v 19:32 | Reagovat

Možná tenhle příběh najdete i na webu-  

   www.2zskadan.cz

v rubrice předměty-český jazyk-slohové práce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama