Proč stát nepovolí marihuanu

28. ledna 2011 v 18:13 | Dimmity |  Moje zamyšlení
     Z každé kapky alkoholu si stát vezme svou daň, nejinak tomu je u každé cigarety. Čokoláda s čajem též způsobují závislost a též jsou povoleny a to i přesto, že po alkoholu člověk může být nebezpečný, upadat do depresí a kazí si játra (nicméně negativní dopady jsou známé všem). Jediné, co ,,přínáší", je ve ,,správném" množství povolnější a uvolněnější povaha. Proč by se lidé nemohli bavit?

     Dobře. Ale co cigarety? Ničí plíce, otravují vzdušné prostředí ostatních, způsobují nažloutlou kůži, špatný dech a nemálu jedinců dokáží výrazně zkrátit život, ať už pěknou rakovinkou či celkovým zamořením organismu. Jediný, kdo z cigaretek profituje, je stát a obchodní společnosti. Pozitivní dopady mi nejsou známy.
Čaj je celkem bezelstný, alespoň na sobě nepozoruji hromadu vedlejších účinků. Je připravený z rostlin. Když to vezmeme kolem a kolem, marihuana taky. Proč tedy státu vadí marihuana a nevadí mu čaj?

     Protože čaj je již zdaněný a považuje se za ,,neškodný" (jak už bylo řečeno, přesto, že způsobuje závislost), zatímco na marihuaně si leckterý černý pěstitel pěkně namastí svoje kapsy. ,Pryč s tímto zlem!' říkají si páni politici.
Ale proč? Nikdy jsem neslyšela, že by ten, kdo ,,hulí" někoho zabil nebo znásilnil. U alkhoholu jsou tyto ,,události" na můj vkus běžné.
Když si napíši pro a proti, nemůžu si pomoct, ale velice ráda bych marihanu zlegalizovala. Na moji nestrannost je možné se spolehnout, nepříjímám do svého těla nic návykového (až na čaj a čokoládu), takže mi nejde o osobní zájmy.

     Jen si myslím, že kdyby se alkohol vyškrtnul a nastoupila místo něj tato bylinka, ubylo by surovců. Není to s ní až tak růžové, hloupne se po ní a je lehké si vypěstovat závislost. Ale to přeci u alkoholu taky! Proč tedy zavrhujeme ,,huliče" a alkoholiky bereme jako normální lidi?
Co brání státu, aby ji zlegalizovala? Peníze. Ona se totiž dá pěstovat doma, narozdíl od čaje a proto by se to státu nevyplatilo.

     Děkuji státu, že nechá lidi, aby si kazili zdraví alkoholem a cigaretami. Děkuji státu, že marihuanu, která se dá strčit do čaje a do léčivých mastiček bere jako čarodějnickou a nebezpečnou (=nezdaněnou) surovinu.
Vždyť alkohol, čokoláda, čaj a cigarety jsou taky drogy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 101% Cocotte 101% Cocotte | Web | 29. ledna 2011 v 23:09 | Reagovat

No, upřímně, není to vůbec tak jednoduché. Cigarety sice způsobují rakovinu plic a znečišťují životní prostředí a alkohol ničí játra, jenomže při marihuaně je téměř 100% pravděpodobnost, že hulič bude mít za pár let schizofrenii a tělo tuto bylinku při nadměrném množství (víc, než jednou týdně) nepřijímá zrovna dobře. Už po pár měsících hulení jednoho brka za dva dny si huliči pěstujou celkem slušnou paranoiu... Daleko silnější účinky, v menších dávkách podobné travce, má šalvěj divotvorná - navíc zcela legální. Je to sice daleko víc psycho droga, ale bezpečnější (ovšem má i svá rizika) - takže tak. A mluvím z vlastní zkušenosti, jedna z mých nejbližších osob hulila vždycky před vyučováním a teĎ není ani schopná dodělat střední (je mu 23, hulení ho naprosto zničilo, je paranoidní a neschopnej přemýšlet, a přitom ani nehulil denně). Takže...

2 Vendy Vendy | Web | 30. ledna 2011 v 15:21 | Reagovat

Problém je, že stres ti způsobuje víc zdravotních problémů než cigareta. Nechci obhajovat cigarety (přestože si zapálím), ale závislost na cigaretách, čaji a čokoládě je jiná než závislost na alkoholu a drogách.
Protože nikdo nebyl na čaji sjetý natolik, že by ztratil kontrolu a byl schopný kvůli jedné dávce čaje zabít. Protože ten, kdo kouří, ti možná chvilku otravuje ovzduší (ale to dělají i podniky, fabriky a auta), ale je při vědomí a neohrozí tě na životě (neberu teď v úvahu kriminální paka, u kterých je jedno, jestli jsou střízliví nebo namol.)
Nojo. Těžké rozhodování. Ale pravda je, že v těchto věcech jde hlavně o prachy. Ať alkohol, cigarety nebo drogy, vždycky jsou první jen prachy. A neboj, na legalizaci marihuany možná dojde, až stát zjistí, že z toho vytříská další pěkné peníze.

3 Dimmity Dimmity | Web | 30. ledna 2011 v 16:12 | Reagovat

[2]: Ano, máš pravdu, marihuana také ničí člověka. Pochybuji však, že by ji nepovolili kvůli našemu zdraví :-)

4 Narya Narya | E-mail | Web | 3. února 2011 v 23:30 | Reagovat

Tvůj postoj k marihuaně z jedné strany chápu a z druhé mě pěkně štve, protože já sama proti ní mám jisté výhrady. Ty hlavní důvody už tu napsaly slěčny, tak to nemá cenu opakovat. Chci jen říct, že marihuana člověka mění, ať už přímo ve stavu kdy jí člověk zrovna zhulil či jinak požil nebo po dlouhodobém užívání. Neříkám, že to alkohol nedělá, ale i tak raději přijmu obchod s alkoholem než s "mariánkou". Nebaví mě dívat se na vygumované obličeje vyhulených lidí, kteří kdysi byli snad i velmi inteligentní. Sama jsem si párkrát připadala fakt hustá, když jsem se tlemila na celé kolo se stejně tupým výrazem po požití. Ale změna mých kamarádů mi stačila na to, abych si uvědomila, že to může zničit osobnost.
Nechápu proč tedy schvaluješ legalizaci marihuany, když jí sama nepožíváš a myslím, že pohled do přiblblých tváři s červenými očky ti nepřináší pocit uspokojení. :)

5 Dimmity Dimmity | Web | 4. února 2011 v 21:23 | Reagovat

[4]: Jsem alergická na případy, kdy marihuanu seberou babičce, která si z ní dělá mastičky a podobně. Ostatně na blogaření mám nejradši to, že se můžu dozvědět i názory někoho jiného. Takže fajn, jsou i proti.  Neznám lidi, kterým se změnila povaha, ale každý se může rozhodnout sám. Tuším ale, že o naše zdraví státu nejspíš nejde :-) Pak si stojím za svým názorem, že by z ní nepramenily peníze,  ostatním souhlasím s tebou, vidíš do věci líp.

6 moni moni | 6. února 2011 v 12:29 | Reagovat

toje ten nejblbější článek :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!

7 Dimmity Dimmity | Web | 6. února 2011 v 20:51 | Reagovat

[6]:
Chápu, že se ti můj názor nemusí zdát, mě se už taky nezdá. Ale předcejenom, napiš lepší článek, chytrolínko. Příště se neobtěžuj psát nějaké klikiháky, bohužel v nich nevidím nic, co by se týkalo článku a proto ti tento tvůj druhý ,,komentář" smažu.

8 mysl mysl | 10. února 2011 v 20:50 | Reagovat

Pro mě je směrující to,že při užití marihuany neni prokázáno agresivní chování,což se u alkoholu říct nedá.Myslim že z pohledu lidí které se setkaly se zápornýmy reakcemi chování jedince na požitý alkoholu(dopravní nehody,domácí násilí,agresivita obecně,atd.)je daleko lepší žít,nebo se setkat s s člověkem který místo aby urážel se hlasitě směje,a místo aby ubližoval lechce klimbá s nepřítomným výrazem do dálek. :-P .jistě že se můžeme bavit o škodlivosti na lid.mozek.ale to je každého soukromá záležitost jak často jí bude užívat jestlyže nebude mít soudnost v užívání marih.tak je celkem jasné že takový člověk nemá soudnost ani v ostatních věcech které decimují jeho organismus,takže si dříve nebo později zdraví stejně zníčí.U normálního jedince který marihuanu užívá jednou týdně na oslavě s přátely jsou následky minimální.

Ještě bych chtěl podotknout že marihuana narušuje myšlení ale né tělo(beru vpotaz že zanáší plíce a cévy ale nadruhou stranu,podporuje centrální nervový systém a pomáhá lidem s rakovinou a lidem s kožními nemocemi,podotýkam že jsou kožní problémy na které pomáhá jenom mastička z marihuany,takže se aspoň pro mě kladné a záporné preference anulují)takže narušuje myšlení ale né tělo což,narozdíl od alkoholu který mozek narušuje jen zčásti a pomalu ale narušuje tělo,což má za následek statisíce nemocných lidí s játry které okupují naše nemocnice a které platíme my daňový poplatníci, takže když si to rozumný člověk spočítá dojde k závěru že výměnou alkoholu by ušetřil(tráva se dá lechce pěstovat na zahrádce,becherovku vám vypěstuje možná tak strýček pompo z arabely :-) )dále by bylo méně násilý a více smíchu.

No a to že by klesly na minimum tržby některých nadnárodních kolporací nás asi trápit moc nebude.

9 Sapfo Sapfo | Web | 1. března 2011 v 8:20 | Reagovat

Ano, z jednoho pohledu máš pravdu. Neznám nikoho,kdo hulí, že by byl skutečný gauner, ale naopak. Pokud to zlegalizují, bude hulič každý, kdo nemá svou hlavu a vůli. A jelikož mezi známými mám lidi , kteří kouří marihuanu, tak s tím nesouhlasím. Člověk je doslova pak vymaštěnej a nedá se s ním mluvit :( Né vždy, ale po čase je znát jak žije. :(

10 María María | Web | 25. prosince 2012 v 19:14 | Reagovat

Poukazování na legální drogy jako je alkohol nebo tahák je sice v každém článku o legalizaci, ale souhlasit s ním nemůžu. Legálních drog už máme dost, proč přidávat další? Koneckonců, konopnou kosmetiku si už dnes můžete koupit na každém trhu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama